Скарбничка знаньБіологія


Про тарганів

 

 

Найближчою комахою до таргану є терміт.

Тарганів дуже важко помітити вдень з тієї причини, що вони ведуть нічний спосіб життя.

У Китаї деяких тарганів вживають в їжу. Перед вживанням таргана в їжу китайці їх зацукровують.

Таргани можуть прожити без повітря 40 хвилин.

Тарган має унікальну будову. Його організм стійкий до впливу радіації.

3/4 усього часу ця комаха проводить в сплячці.

Тарганам близько 55 млн. років.

Примітно, але в Європі і Росії таргани з'явилися порівняно недавно. Жити вони можуть тільки в житлах людини. Все через те, що поза житлом тарган просто замерзає.

Самка таргана здатна після одного зачаття ззовні зачинати самостійно ще кілька разів.

Якщо тарган падає на спину, на рівному місці (наприклад, на підлозі), він вже не може сам перевернутися і вмирає. Якщо він падає десь на землі, там йому можуть допомогти листя, трава, гілки або камінчики зачепитися і зуміти перекинутися. Тому засоби зі знищення пестицидів містять речовини паралізуючи м'язи комах.

Таргани продовжують жити і без голови. Це говорить про те, що дихають вони не носом, як людина і інші тварини і комахи, вони дихають клітинами всього тіла. Крім того, у комах немає крові, а значить, і немає тиску в тілі. Таргани можуть якийсь час спокійно прожити і без голови.

50 років тому був виявлений безпосередній зв'язок між тарганами і алергічними захворюваннями, зокрема, астмою у людини. На відміну від періодичних алергій, пов'язаних з порами року, алергія на тарганів цілорічна.

Рудий тарган живе приблизно 6 місяців. Самка зберігає близько 40 яєчок, може плодити 6-8 разів. Виходить потомство 240-320 тарганів.

Американський тарган (Periplaneta americana) за секунду пробігає 75 сантиметрів. Щодо розмірів свого тіла це суттєва швидкість. Якби тарган був розміром з гепарда, він би пробігав 50 км на годину. Ноги тарганів працюють як антени.

Їжею тарганам служать будь-які залишки тваринного походження з людського столу. Але якщо звичної їжі немає, то вони цілком можуть харчуватися папером, рослинами і навіть іншими комахами (клопами, трупами своїх родичів). Сплячу людину голодний тарган цілком може вкусити.


Про пінгвінів


Всі пінгвіни живуть тільки в південній півкулі нашої планети. Деяких мешканців крайнього півдня можна зустріти і біля екватору, але це скоріш за все виняток.


Небагато тварин вміють стояти вертикально. Ці дивовижні птиці на це здатні.


Найбільшими є королівські пінгвіни. Їх вага може досягати 41 кг, а зріст перевищувати метр.


Папуаські пінгвіни можуть розвинути швидкість в 36 км / ч.


Патагонський пінгвін вміє покривати відстань в 1500 км. Для цього повинен плисти близько трьох тижнів.


Пінгвіну не дає замерзнути шар жиру товщиною в 3 см.


Пінгвіни живуть трохи більше 25 років.


Деякі види пінгвінів можуть пірнати на глибину до 20 метрів.


Раніше існував пінгвін, висота якого дорівнювала 2 метрам, а вага сягала 200 кг! До нашого часу такі гіганти вимерли. Останки цих пінгвінів знаходять на узбережжі Південної Америки (Перу).