Рівне

Мистецькі


Улас Самчук

Дата встановлення: 2005 рік 
Архітектор: Віктор Ковальчук

Скульптор: Володимир Шолудько
Адреса: біля Рівненського академічного українського музично-драматичного театру на Театральному майдані


Улас Олексійович Самчук (20.2.1905 – 9.7.1987) – визначний український письменник, одна з найпомітніших постатей української прози ХХ століття. Він народився у с. Дермані Рівненської області у селянській родині. Закінчив гімназію у Кременці, продовжував навчання у Бреславському університеті та в Українському вільному університеті у Празі. У 1941–1943 рр. – редагував газету “Волинь”, що виходила у Рівному.Улас Самчук протягом кількох десятиріч силою обставин знаходився в епіцентрі українського та європейського громадсько-політичних процесів.


Пам'ятник українському письменнику Уласу Самчукові було відкрито на честь 100-ліття від його народження 2005 року. Автори пам'ятника — скульптор Володимир Шолудько і архітектор Віктор Ковальчук.

Тарас Шевченко

Дата встановлення: 1939 рік 
Архітектор: В. Герасименко
Скульптор: Г. Шульман

Адреса: Парк Шевченка


Погруддя великого українського поета і мислителя Тараса Шевченка було відкрито у 1939 році. Реконструйовано його згідно з рішенням міської Ради № 57 від 4 липня 1963 року у зв'язку із 150-річчям від дня народження поета. Автори реконструкції — скульптор Г. Шульман та архітектор В. Герасименко.

Тарас Шевченко

Дата встановлення:1999 рік 
Скульптор: Петро Подолець, Володимир Стасюк під керівництвом львівського професора Е. Миська

Адреса: перед кінопалацем «Україна» на Майдані Незалежності


Інформація готується до публікації